Skoči na glavno vsebino

V sredo, 29. 11. 2023 smo izvedli delavnico za otroke in starše na temo družinskega branja in Bralne značke v vrtcu. Delavnico je vodila naša knjižničarka Simona.

Najprej je staršem predstavila pomen branja različne literature otrokom, pomen družinskega branja in izvedbo projekta naše skupine Pravljice pri nas doma (Bralna značka v vrtcu).

Prebrala nam je pravljico Muca Copatarica. Potem je vsak otrok dobil svojo slikanico, katero je skupaj s svojim staršem prelistal, prebral ali se pogovarjal o njeni vsebini. Naslednja naloga je bila, da razmišljajo, o čem bi se pogovarjali na poti skozi gozd, ko bi oni iskali hišo muce Copatarice. Potem so morali ta pogovor med sprehodom po igralnici, izvesti.